IMG_0643

Miejski chic

Inspiracje

Witajcie!

Dzisiejszy wpis to mała kompilacja moich urodzinowych prezentów. Wprawdzie chwalić się nie wypada ale nieskromnie przyznam, że jestem z nich bardzo zadowolona ;) Pierwszy to mój ukochany rower (Antonio;), bez którego nie wyobrażam już sobie letnich weekendów.

Przez długi czas obchodziłam się bez roweru dlatego tym bardziej powrót na tak piękne dwa kółka daje mi sporo radości i świetnie odstresowywuje po całym tygodniu. Gdyby tylko moja praca znajdowała się kilka kilometrów bliżej, z przyjemnością przesiadłabym się z pociągu na rower.

IMG_0661

IMG_0718

 IMG_0629

Mój drugi prezent widać w koszyku – to książka „Lekcje Madame Chic”. I choć została już przeze mnie przeczytana, to bardzo chętnie do niej wracam. Pewnie same ostatnio zauważyłyście, że książki o francuskim stylu wyrastają w księgarniach jak grzyby po deszczu. Francuzki od zawsze uważane były za niezwykle stylowe i eleganckie ale nie o dosłowne naśladowanie tutaj chodzi. Poniżej przemyciłam dla Was trzy według mnie najbardziej wartościowe porady, które być może zachęcą Was do przeczytania całości. Sama z pewnością zaopatrzę się w drugą część „W domu Madame Chic”mam nadzieję, że będzie równie lekka i przyjemna w lekturze.

IMG_0631

Dziesięcioelementowa garderoba

Znacie to uczucie, kiedy stajecie rano przed strategicznym wyborem „w co się ubrać?”, podczas gdy Wasza szafa pęka w szwach? Prawda jest taka, że większość z nas ubrań ma po prostu za dużo. Często ulegamy pokusie zakupu rzeczy, których w efekcie nie mamy z czym zestawić („a bo modne”, „a bo było na przecenie”, „a bo taki śliczny kolorek”- znacie to? ;) Madame Chic proponuje mały, a jednocześnie ekstremalny eksperyment stworzenia dziesięcioelementowej garderoby.

Mianowicie, pozbądź się rzeczy, których już od dawna nie miałaś na sobie, które są za małe/duże, zniszczone lub zwyczajnie nie wyglądają już dobrze na Twojej sylwetce (nasze ciała w końcu się zmieniają). Nie musisz ich jednak od razu wyrzucać, tylko spakuj je do worka (np. na miesiąc) i zobacz czy przez ten czas chociaż pomyślisz by coś z nich ubrać ponownie. Jeśli nie, to z pewnością już ich nie potrzebujesz! Po zrobieniu czystki w swojej szafie powinno w niej pozostać 10 rzeczy z danego sezonu (spokojnie! – nie liczymy sukienek, podkoszulków, dodatków, butów ani okryć wierzchnich ;).

Co nam może dać taki eksperyment? Przede wszystkim skutecznie odświeżymy swoje szafy, pozbywając się rzeczy, które trzymamy z niewłaściwych powodów. Nauczymy się kupować ubrania, które będzie można łatwo ze sobą łączyć. W końcu, kupując mniej, będziemy mogły zaoszczędzić na rzeczy lepszej jakości, które jednocześnie będą nam służyć dłużej. Jeśli o mnie chodzi, to ideał dziesięcioelementowej garderoby wydaje mi się na razie nieosiągalny ale nawet jeśli będzie to 15 czy 20 elementów, to chodzi o stworzenie szafy, w której każdy element będzie świetnie na nas leżał.

IMG_0633

Nigdy nie odkładaj swoich najlepszych ubrań „na później”

O tak! Nie raz zdarzyło mi się, że po zakupie nowej rzeczy długo jej nie zakładałam, czekając na … no właśnie na co?! Lepszą okazję? Pamiętajcie, że lepsze okazje często w ogóle nie przychodzą! Madame Chic radzi, aby swoje najlepsze ubrania nosić już dzisiaj, wyglądając pięknie każdego dnia. Przecież nigdy nie wiadomo, kogo spotkamy za rogiem ;)

Używanie najlepszych rzeczy możemy zastosować także do innych sfer życia, dzięki czemu również każdego dnia zafundujemy sobie odrobinę prywatnego luksusu. Bo najlepsza zastawa wcale nie musi czekać na Boże Narodzenie – święta są magiczne same w sobie. Spraw by, to co prozaiczne, stało się wyjątkowe!

Znajdź swój prawdziwy styl

I to jest sedno sprawy. Nie podążaj ślepo za trendami jeśli masz kupić coś, co w ogóle nie będzie odzwierciedlać Twojej osobowości. Musimy czuć się pewnie i komfortowo w tym co mamy na sobie. Bez tego nawet najlepsza stylizacja straci swój blask!

IMG_0728

To co, w weekend widzimy się na rowerze? ;)

Pozdrawiam! Marta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *